Certifikace a členství

Česká asociace úklidu a čištění

Status: člen

Hlavním posláním a cílem České asociace úklidu a čištění (CAC) je proměňovat úklid v profesionální a respektovaný obor. Ačkoli totiž toto odvětví služeb zaměstnává desítky tisíc pracovníků, hospodaří se stamilióny korun a ošetřuje a udržuje budovy a stavby miliardových hodnot, ne vždy je k němu přistupováno s odpovídající pozorností a respektem.

V CAC věříme, že úklid není pouze odstraněním viditelného nepořádku, ale že jde i o údržbu a ochranu svěřených hodnot pomocí moderních technologií a ekologických čisticích prostředků. K tomu také směřuje systém interního vzdělávání i osvěta širší veřejnosti skrze média.

Jako jediné autorizované společenstvo Hospodářské komory ČR v oblasti úklidu se CAC také podílí na vzniku legislativy a snaží se ovlivnit nastavení parametrů výběrových řízení v ČR tak, aby byly reálné a spravedlivé.

Více na: http://www.cac-clean.cz

Hospodářská komora České republiky

Status: člen

Hospodářská komora České republiky je nejvýznamnějším reprezentantem podnikatelské sféry. Sdružuje 15 000 členů organizovaných v 61 komorách v regionech a ve 114 oborových asociacích. Více než 60% nejúspěšnějších firem, které figurují v žebříčku Czech Top 100 za rok 2017, je členem HK ČR. V první desítce je to dokonce osm firem.

Hospodářská komora České republiky je jediným zákonným zástupcem podnikatelů v ČR. Její činnost je zakotvena zákonem č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Zmíněná právní norma praví, že Hospodářská komora ČR hájí zájmy podnikatelů ze všech oborů a ze všech regionů s výjimkou oblasti zemědělství, potravinářství a lesnictví (tuto činnost vykonává Agrární komora ČR).

Posláním Hospodářské komory je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR, a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.

Více na: https://www.komora.cz/